SP rukomet: Sjajan dan sa dva remija i iznenađenjem Angole

Dibirov je zabio 12, a Balogh 11 golova.

Čak 10 utakmica odigrano je danas na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj. Zbog jučerašnjeg otvaranja odigrane su samo dvije utakmice, pa su ostalih 20 reprezentacija morali zaključiti kolo, a od sutra kreće normalan ritam od šest utakmica dnevno.

Grupa A (Berlin)

Srbija – Rusija 30:30 (16:16)

Srbija je bolje otvorila susret i držala prednost do 7:7, a Rusi su krajem poluvremena preuzeli vodstvo 13:12 te se nakon toga igralo gol za gol. Nakon nekoliko minuta u nastavku Srbija pravi seriju 5:1 i odlazi na 23:19, ali nije im prednost dugo trajala. Kao i u prvom poluvremenu, Rusija je na kratko preuzela vodstvo, Srbija opet preokrenula, na kraju su imali dva gola prednosti, ali su prokockali i na kraju najpravednija podijela bodova. Nemanja Ilić sa šest i Stefan Vujić sa pet golova bili su najbolji u redovima Srbije, dok je Ruse vodio Timur Dibirov zabivši 12 golova iz 13 pokušaja.

Brazil – Francuska 22:24 (13:16)

Francuska je teže od očekivanog slomila otpor Brazila. Brazil je poveo sa 4:2 i držao vodstvo do druge polovice prvog poluvremena, kada Francuska serijom 7:1 odlazi do prednosti od pet razlike. Nakon što su u drugom djelu zasotajali šest golova, Brazilci se vraćaju na krilima čudesnog Josea Toleda i drže egal do same završnice, no na kraju je iskustvo Francuza presudilo. Toledo je susret završio sa osam golova. Za francusku su Dika Mem i Michael Guigou zabili po šest golova.

Grupa C (Herning)

Saudijska Arabija – Austrija 22:29 (9:15)

Saudijci su pružili dobar otpor Austrijancima, držali su egal do 7:6 kada se Austrija odvaja serijom 7:1. Najvećih sedam razlike prednosti ponovili su i u nastavku 18:11, a nakon kratkog vraćanja Saudijske Arabije još jednom dižu prednost i čuvaju je do kraja susreta. Sedam golova za pobjedu zabio je Mykola Bilyk, a pet je dodao Raul Santos, dok je kod Arabije sedam dao Mahdi Alsalem, a također pet Abdullah Alabbas.

Tunis – Norveška 24:34 (13:18)

Tunižani su bili ravnopravni prvih 15ak minuta susreta, držali su 6:6, a zatim se Norveška odljepljuje sa pet golova u nizu. U nekoliko navrata, Tunis se vratio na tri gola zaostatka, ali hvatanje rezultata ih je ispuhalo, pa su na kraju doživjeli težak poraz. Magnus Jondal zabio je devet golova, Sander Sagosen i Byarte Myrhol dodali su svaki po šest. Kod Tunisa je Jihed Jaballah zabio pet golova.

Grupa D (Kopenhagen)

Angola – Katar 24:23 (12:8)

Angola je napravila prvo veliko iznenađenje turnira pobjedom protiv Katra. Na početku su stekli prednost 4:1 i održavali je, a čak je i povećali do poluvremena. Početkom nastavka Katar pravi seriju i dolazi na 12:11, ali opet upadaju u crnu rupu, pa hvataju zaostatak. U samoj završnici, nakon početnih 1:0, Katar je poveo 23:22, ali na kraju primaju dva gola i ostaju bez bodova. Rome Hebo zabio je sedam, a Gabriel Teca pet za Angolu, dok je Allaedine Berrached sa šest bio najbolji u redovima Katra.

Argentina – Mađarska 25:25 (10:13)

Mađari su utakmicu otvorili s 5:0 golovima Zsolta Balogha i Mate Lekaija, ali odlični Pablo Simonet vraća Gaučose u igru, pa Argentinci serijom 7:2 dolaze na pogodak zaostatka. Ipak do poluvremena je proradio i Jamali kod Mađarske pa se na odmor otišlo s tri gola prednosti. Argentinci su u nastavku s nekoliko golova na prazan gol preuzeli vodstvo i držali egal do samog kraja, te zasluženo osvojili neočekivani bod. Simonet je susret završio sa šest golova, a pet je dodao Manuel Crivelli. Balogh je bio igrač utakmice s 11 golova, a Mate Lekai dodao je pet za Mađarsku.

Egipat – Švedska 24:27 (11:13)

Šveđani su u ranoj fazi utakmice stekli lijepu zalihu od pet golova prednosti (10:5), a do poluvremena se ona istopila na samo dva gola. Početkom nastavka Šveđani su opet podignuli prednost i držali jedo posljednjih 10 minuta susreta kada Egipćani dolaze do izjednačenja, no na kraju nakon 24:24 primaju tri gola u nizu i gube utakmicu. Lukas Nilsson i Jim Gottfridsson zabili su po pet golova za Švedsku, a kod Egipta isti učinak imali su Ahmed Elahmar i Mohamed Shebib.