U19 reprezentacija poražena u prvom kolu Elitne skupine

U19 nogometna reprezentacija Hrvatske nije dobro započela Elitnu rundu kvalifikacijskog turnira u Portugalu. U prvom kolu poraženi su od domaćina rezultatom 2:1.

Susret prvog kola između ove dvije momčadi igrao se u Pacos de Ferreiri, a domaćini su došli do vrlo bitna tri boda. Pobjednik ovog turnira izborit će plasman na Europsko prvenstvo, koje se u srpnju održava u Gruziji.

Vrlo brzo poveli su Portugalci, već u osmoj minuti strijelac je bio Mesaque Dju, ali naši mladi reprezentativci uspjeli su izjednačiti nakon nešto manje od pola sata igre u prvom dijelu. U 28. minuti rezultat je poravnao Luka Ivanušec na asistenciju Davora Lovrena. Pet minuta prije kraja poluvremena odličnu šansu imao je i Nikola Moro, ali pogodio je vratnicu. Cijelo drugo poluvrijeme nije bilo promjene rezultata, a onda u 90. minuti nažalost tragičar postaje hrvatski vratar Adrian Šemper. Neopreznim startom skrivio je kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao Joao Filipe te donio Portugalu važna tri boda.

U drugom susretu ove skupine Poljska je s minimalnih 1:0 slavila protiv Turske. Hrvatska će u drugom kolu igrati baš s Poljacima, u subotu 25. ožujka u Vili da Conde.

U-19: HRVATSKA – PORTUGAL 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 – Mesaque Dju (8′), 1:1 – Ivanušec (28′), 1:2 – Joao Filipe (90′ – 11m)

Hrvatska: Šemper Oluić, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (od 86′ Pasariček), Moro, Lovren, Đurasek (od 65′ Kulenović), Gjira (od 83′ Šverko). Izbornik: F. Milin.