Ukrajina nadomak Europskom prvenstvu slavljem protiv Slovenije

Ukrajina vs Slovenija: 2:0 (1:0).

Nogometaši reprezentacije Ukrajine su u prvom susretu dodatnih kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo u Francuskoj na domaćem terenu u Lavovu svladali Sloveniju s uvjerljivih 2:0.

Ukrajina je mogla slaviti i uvjerljivije s obzirom na broj stvorenih prilika, no i dva gola prednosti bez primljenog zgoditka na domaćem terenu su veliki kredit pred uzvrat u Mariboru koji je na rasporedu u utorak.

Mrežu Samira Handanoviča je u 23. minuti načeo Andrij Jarmolenko lijepim pogotkom iz blizine kada je iz igre izbacio tri braniča gostujućeg sastava prije no što je loptu poslao u donji lijevi kut za veliko slavlje domaćih navijača.

U 54. minuti već je bilo 2:0. Na, kasnije će se pokazati konačni rezultat, je povećao Jevhen Seleznjov iz sumnjive situacije koja je mirisala na zaleđe. U 69. minuti isti se igrač ponovno našao u odličnoj poziciji, no ovoga se puta pogotku domaćih ispriječila vratnica.

Sastav Srećka Kataneca u cijelom dvoboju nije imao izglednih prilika, a ovo im je bio prvi poraz od reprezentacije Ukrajine u petom međusobnom susretu nakon dvije pobjede i dva remija. Ukrajini se napokon bliži prvi prolazak dodatnih kvalifikacija nakon što su u posljednjih 16 godina čak pet puta gubili u baražu.

Do sada su obje reprezentacije na Europskim prvenstvima nastupile samo jednom. Ukrajini je to pošlo za rukom 2012. godine kao suorganizatoru natjecanja uz Poljsku, dok je Slovenija nastupila 2000. u Belgiji i Nizozemskoj.