[VIDEO] Hat-trick Ronalda dovoljan za pobjedu, ali ne i prvo mjesto, Švicarci i dalje stopostotni

Diljem svijeta igraju se kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a izuzetak nije ni Europa. U skupini B večeras su odigrane tri utakmice sedmog kola, u kojima smo vidjeli tri očekivane pobjede domaćina.

Utakmica između Švicarske i Andore bila je prekinuta na desetak minuta zbog obilne kiše, no nastavila se, a u konačnici pobjedu je očekivano odnijela Švicarska, završilo je 3:0. U 43. minuti Shaqiri je prošao po desnoj strani i centrirao, a Haris Seferović glavom zabio za 1:0. Isti igrač iskoristio je veliku pomutnju u obrani gostiju u 63. minuti i povisio na 2:0, a Lichtsteiner je samo četiri minute kasnije nakon centaršuta Freulera glavom postavio konačnih 3:0.

Portugal je s 5:1 deklasirao Farske Otoke. U trećoj minuti Joao Moutinho je centrirao s desne strane, a Cristiano Ronaldo škaricama zabio za 1:0. Isti igrač u 29. minuti povisio je na 2:0 golom iz kaznenog udarca, no sedam minuta prije kraja prvog dijela Baldvinsson je odličnim volejom smanjio na 2:1. Ipak, u nastavku Ronaldo je u 58. minuti centrirao, a Carvalho glavom zabio za 3:1, prije nego je u 65. minuti Ronaldo upisao svoj hat-trick. Konačan rezultat postavio je Oliveira šest minuta prije kraja.

Mađarska je ostala u kakvom-takvom priključku za vodećom dvojkom pobijedivši Latviju 3:1. Već u šestoj minuti Varga je izveo slobodni udarac, a Kadar glavom zabio za 1:0. U 26. minuti Balasz Dzsudzsak izveo je korner, a Szalai glavom povisio na 2:0. Tračak nade gostima donio je Freimanis, koji je u 40. minuti iskoristio pogrešku domaće obrane i smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Solovjovs autogolom u 68. minuti.

Europske kvalifikacije za SP 2018., sedmo kolo, skupina B:

Švicarska 3:0 Andora (Seferović 43., 63., Lichtsteiner 67.)

Portugal 5:1 Farski Otoci (Ronaldo 3., 29. – 11m, 65., Carvalho 58., Oliveira 84. / 38. Baldvinsson)

Mađarska 3:1 Latvija (Kadar 6., Szalai 26., Solovjovs 68. – ag / 40. Freimanis)