[VIDEO] Liga prvaka: Lionel Messi s dva gola i asistencijom uništio Chelsea!

Argentinac ponovno mijenja povijesne knjige.

Najveći derbi osmine finala Lige prvaka ostavljen je za završni dan natjecanja, na Camp Nou su se pred 97 183 gledatelja sastali Barcelona i Chelsea. Katalonci nisu mogli računati na Arnaiza, Cardonu, Semeda i Denis Suareza, dok za Chelsea nije igrao jedino David Luiz. Igrač odluke po tko zna koji put bio je Lionel Messi, na krilima kojih je Blaugrana pobijedila 3:0.

Prije utakmice velikim transparentom God save the King navijači Barcelone su po tko zna koji put iskazali svoje poštovanje prema Messiju. A on im se odužio već u drugoj minuti kada iz prvog udarca na susretu Blaugrana dolazi do vodstva. Lionel Messi primio je loptu koju je poslao Luis Suarez i iz mrtvog kuta svojom slabijom, desnom nogom, kroz noge Courtiosu zabio za prednost. Argentinac je tako ponovno zabio gol u prvoj utakmici koju igra nakon rođenja svog sina, a to mu je ujedno bio i najbrži službeni gol u karijeri, zabio ga je u drugoj minuti i osmoj sekundi utakmice. Willian je u 13. minuti iz daljine pucao ravno u Ter Stegena, a iz drugog udarca Blaugrane, Katalonci su poveli s 2:0.

Bilo je to u 20. minuti kada Leo Messi oduzima loptu Christensenu i prolazi svog čuvara, na sebe navlači čak petoricu igrača i upošljava Dembelea, koji u sami kut svojim prvijencem povisuje na 2:0. Osam minuta kasnije Iniesta je petom proigrao Suareza, kojemu Courtois ipak brani pokušaj. Najveću priliku gosti su imali u 38. minuti kada Willian upošljava Alonsa, no njegov pokušaj Ter Stegen brani, da bi Alonso iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi pogodio stativu i na odmor se otišlo s velikom prednošću Valverdeove momčadi.

Suarez se već u 117. sekundi nastavka našao sam pred Courtoisom, no Belgijac je obranio njegov pokušaj, a tada su Iniesta i Busquets bili zamijenjeni od strane Paulinha i Gomesa. No, ni to nije bilo bitno za Lea Messija. Čudesni Argentinac nakon što je Suarez povukao polukontru predriblao je trojicu igrača londonske momčadi i kroz noge zabio svoj stoti pogodak u 123. utakmici u Ligi prvaka. Usporedbe radi, Ronaldu je trebalo čak 14 utakmica više da dođe do spomenutog postignuća.

12 minuta prije kraja Courtois je krajnjim naporom izbio pokušaj Messija iz slobodnog udarca u korner, baš kao i udarac Paulinha nakon kornera Rakitića. Posljednju priliku imao je Rudiger, no pogodio je gredu i susret je završio s ogromnih 3:0.