[VIDEO] LP: Messijevih četiri nestvarnih rekorda u jednom golu, Rakitić asistent, Inter preokrenuo Tottenham

Započela je nova sezona najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

Nova sezona najjačeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka, započela je upravo na Camp Nou, gdje je najveći favorit za osvajanje ušatog trofeja, Barcelona, ugostila nizozemski PSV i pobijedila ga 4:0.

Prvu priliku imali su gosti i to preko Pereira, koji je u osmoj minuti pucao preko gola, no samo minutu kasnije Dembele je odgovorio udarcem u vanjski dio mreže. U 11. minuti Suarez je centrirao, a Coutinho glavom pucao preko gola, a na drugoj strani Bergwijnov udarac otišao je pored gola. Prvi udarac Lionel Messi imao je u 16. minuti, ali pucao je preko gola, da bi četiri minute kasnije odličnom loptom pronašao Suareza, no i Urugvajac je pogodio vanjski dio mreže.

Robertov slabašni udarac glavom iz 23. minute Zoet je s lakoćom obranio, dok se morao dobrano pomučiti za pokušaj istog igrača iz 28. minute. Ipak, u 32. minuti ništa nije mogao. Čudesni Argentinac izveo je slobodni udarac s 20 metara u same rašlje te eurogolom ušao u povijest kao prvi strijelac na nekoj utakmici u novoj sezoni Lige prvaka. Ujedno, ovo je Messiju bio 61. gol u grupnoj fazi natjecanja, što je također rekord, postigao je svoj osmi gol iz slobodnog udarca u 2018. godini (također rekord) te je postao tek drugi igrač u povijesti, koji je bio strijelac u Ligi prvaka čak 14 uzastopnih sezona, nakon Raul Gonzaleza. Do odmora su Alba i Rakitić bili neprecizni i ostalo je 1:0.

U nastavku je Messi mogao i povisiti rezultat, no Zoet mu je obranio pokušaj s ruba kaznenog prostora, da bi Argentinčev pokušaj iz slobodnog udarca iz 61. minute otišao pored gola. Na drugoj strani Ter Stegen je obranio udarac Tasendea, a Luis Suarez je u 68. minuti pogodio gredu. Ipak, do rješenja pitanja pobjednika dolazi 15 minuta prije kraja. Coutinho je pronašao Dembelea, koji je okrenuo dvojicu gostujućih braniča i povisio na 2:0.

Samo dvije minute kasnije Rakitić je proigrao Messija, a on poluvolejom zabio za 3:0. U 79. minuti Samuel Umtiti zaradio je crveni karton, no ni to nije pokolebalo Blaugranu u postizanju golova.

Argentinac je svojim hat-trickom postavio konačnih 4:0 u 87. minuti i time postao prvi nogometaš u povijesti Lige prvaka, koji je zabio osam hat-trickova u natjecanju. Tako je Marc Van Bommel kao trener PSV-a doživio svoj prvi poraz na klupi, nakon što je u prethodnih sedam nastupa upisao i sedam pobjeda. Rakitić je igrao do 86. minute.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić (Vidal 86′), Busquets, Coutinho (Lenglet 81′) – Dembele (75.) (Arthur 83′), Suarez, Messi (32., 77., 87.)

PSV Eindhoven (4-3-3)

Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever (Isimat-Mirin 67′), Tasende – Hendrix, Pereiro, Rosario (Gutierrez 82′) – Bergwijn (Malen 78′), de Jong, Lozano

Vrijedi spomenuti kako je u drugoj utakmici ove skupine milanski Inter na Giuseppe Meazzi ugostio Tottenham i nakon preokreta pobijedio 2:1. Goste je u vodstvo doveo Chrisitan Eriksen u 53. minuti nakon što je Ivan Perišić izgubio loptu na 25 metara od gola, da bi u nastavku akcije Danac odbijenu loptu nakon prvotne obrane Handanovića poslao u mrežu. Ipak, četiri minute prije kraja Mauro Icardi je izjednačio, da bi Vecino u 92. minuti zabio za preokret. Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret, a Ivan Perišić igrao je do 64. minute.