[VIDEO] Malo je falilo: Odlični Osijek se pobjedom oprostio od Europe

Osijek je otputovao u Beč s nadom da može protiv Austrije nadoknaditi poraz od 1:2 na domaćem terenu. Nažalost, ekipa Zorana Zekića u tome nije uspjela, iako su Osječani u uzvratu pobijedili 0:1, no to nije bilo dovoljno za plasmana u skupine Europa Lige.

Austrija Beč je u utakmicu s Osijekom ušla dominantno, te su domaćini prijetili preko Prokopa i Monscheina. U redovima Osijeka raspoložen je bio Grezda, no najveću priliku prvog poluvremena prošta ipak Austrija. Holzhauser je odlično ubacio, a Monschein sa desetak metara pogađa gredu gola Malenice. Do kraja su domaćini još imali nekoliko prilika, no s rezultatom 0:0 se otišlo na poluvrijeme.

U nastavak je hrabrije ušao Osijek, te su prijetili preko Bobana i Mudražije. Prijetio je i Prokop na drugoj strani, no u tim trenucima kreće Bobanov show. Prvo je u 61. minuti predivnim udarcem zagrijao Hadžikića, da bi se minutu nakon toga upisao u strijelce. Boban je primio jednu dugu loptu Mudražije u šesnaestercu gostiju, te je lijepim udarcem pogodio mrežu nemoćnog Hadžikića.

Mogao je Boban u 10 minuta poptuno šokirati Austriju, no veliku priliku je promašio napadač Osijeka, što je označilo buđenje Austrije. Prvo je Salamon opasno zaprijetio, no Malenica je bio spreman, da bi potom Pires u 80. minuti pucao pored gola iz izgledne prilike. Do kraja utakmice Osijek nije uspio složiti još pokoju opasnu priliku, no veliki je uspjeh pobjeda Osijeka protiv Austrije u gostima, te igrači Zorana Zekića itekako moraju žaliti za propuštenom prilikom na domaćem terenu, kada su imali vodstvo od 1:0 i penal za veliko vodstvo. Unatoč tome, Osijek i njegovi navijači mogu biti presretni europskom sezonom koja je nažalost završila večeras u Austriji.

Austrija Beč – Osijek 0:1 (Boban 62′)

Austrija Beč: Hadžikić – De Paula, Mohammed, Westermann, Martschinko – Tajouri, Holzhauser, Prokop (od 90′ Borković), Serbest (od 79′ Salamon), Pires – Monschein (od 69′ Friesenbichler)

Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Pušić (od 46′ Boban), Mudražija (od 83′ Šimunec) – Grezda (od 69′ Grgić), Bočkaj, Ejupi