[VIDEO] Primera: Bivši golman Barcelone izluđivao Kraljeve! Real konačno zabio, ali izgubio od 12. momčadi lige!

Šok na Santiago Bernabeu.

Madridski Real odigrao je posljednju utakmicu španjolske Primere prije velikog El Clasica te je na Santiago Bernabeu ugostio Levante. 12. momčad Primere priredila je pravu senzaciju i pobijedila 2:1.

Već u šestoj minuti nakon odlične dubinske lopte Morales je izašao sam pred Courtoisa te ga zaobišao i zabio za 1:0. Asensijev udarac iz desete minute je blokiran, a dvije minute kasnije Varane je igrao rukom i nakon konzultacija s videotehnologijom Guillermo Cuadra Fernandez dosudio je kazneni udarac.

Siguran izvođač bio je Marti Roger te povisio na 2:0. Ramos je glavom u 17. minuti pogodio gredu, a na odbijenu loptu natrčao je Asensio i smanjio na 2:1, no zbog zaleđa gol mu je opravdano poništen. Oyarzabal je četiri minute kasnije obranio još jedan pokušaj Vazqueza, u 22. minuti i Ramosov udarac, dok je Marcelov udarac bio blokiran.

U 34. minuti Ramos je pogodio još jednu gredu, a u nastavku akcije krajnjim naporom Oier je izbio udarac Mariana u korner. Nakon brze polukontre gosti su došli do trećeg gola, no i njima je VAR poništio gol pa se na odmor otišlo s 2:0.

Julen Lopetegui u nastavku je odlučio uvesti Garetha Balea umjesto desnog beka Odriozole, no prvu priliku u drugom dijelu imali su gosti kada je Rochina pucao visoko preko gola. U 60. minuti vidjeli smo i dvostruku izmjenu Kraljeva, Benzema i Ceballos zamijenili su Asensija i Isca, a onda je u razmaku od 20 sekundi Oier obranio i pokušaj Balea i Benzeme. Velšanin je u 69. minuti pucao pored gola, da bi 63 423 gledatelja konačno vidjelo gol domaće momčadi u 72. minuti. Benzema je povratnom loptom pronašao Marcela, koji smanjuje na 2:1.

Benzema je u 76. minuti pogodio stativu, a na odbijenoj lopti Modrić je pucao ravno u Oiera. Kapetan Vatrenih je u 78. minuti pucao pored gola, a deset minuta prije kraja Marcelo je pucao preko gola.

U 87. minuti Mariano je pucao ravno u bivšeg golmana Barcelone, da bi minutu kasnije Mariano zabio gol, koji je zbog čistog zaleđa poništen. Mogao je Morales dokrajčiti Kraljeve, no u sudačkoj nadoknadi pucao je pored gola pa je ostalo 2:1.

Tako je momčad, koja je ove sezone gubila od Espanyola i Rayo Vallecana, tek drugi put u svojoj povijesti pobijedila Real na Santiago Bernabeu.