[VIDEO] Primera: Messi eurogolom do fantastičnog postignuća, odveo Barcu do pobjede

Argentinac je ponovno ukrao show na Camp Nou.

Barcelona je na Camp Nou odigrala utakmicu 31. kola španjolske Primere. Protivnik je bio Leganes, a Katalonci su pobjedom od 3:1 učvrstili prvo mjesto na ljestvici prije puta u Rim na uzvratnu utakmicu četvrtine finala Lige prvaka protiv Rome.

Ernesto Valverde u sastav je unio dosta promjena. Na poziciji lijevog beka igrao je Sergi Roberto, a igrali su i Gomes, Semedo i Vermaelen, dok su na klupi ostali Alba, Paulinho, Iniesta i Umtiti. Do prve prilike došao je Pique, koji je nakon kornera glavom u 13. minuti pucao preko gola. Četiri minute kasnije Coutinho je natjerao Cuellara na prvu obranu, a u 19. minuti Suarezov udarac s nekoliko metara ponovno je obranio Cuellar.

I tada je Lionel Messi odlučio reći dosta promašajima i počeo rješavati pitanje pobjednika. Čudesni Argentinac u 27. minuti je perfektno izvedenim slobodnim udarcem s 26 metara doveo Katalonce u prednost. Time je Messi postao prvi igrač koji je u jednoj sezoni postigao šest pogodaka iz slobodnih udaraca u Primeri još od legendarnog Ronaldinha 2007. godine.

Svega pet minuta kasnije Coutinho je proigrao Messija, koji prolazi kroz trojicu igrača i povisuje na 2:0. Do  odmora Eraso je pucao visoko preko gola i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je otvorio Beauvue, no glavom je pucao zamalo pored gola. U 59. minuti Pique je ponovno pucao preko gola, a u 68. minuti opuštenost u redovima Blaugrane iskoristio je El Zhar i nakon povratne lopte Gabriela smanjio na 2:1.

Messi je tada ponovno imao lijepu priliku, no ovaj put Cuellar je obranio njegov udarac. Luis Suarez pucao je preko gola u 81. minuti, baš kao i Beauvue sedam minuta prije kraja. Na kraju se ponovno ukazao Messi i nakon asistencije Dembelea lobom postavio konačnih 3:1.