[VIDEO] Primera: Valencia izvukla bod protiv Barcelone, Sevilla zasjela na vrh!

Katalonci su remizirali, ali ostali ispred Reala.

Veliki derbi osmog kola španjolske Primere odigran je na Mestalli gdje je Barcelona gostovala kod Valencije i remizirala 1:1. Ernesto Valverde nije mogao računati na braniče Umtitija i Roberta pa su u sastavu morali zaigrati Vermaelen i Semedo.

Već u 77. sekundi utakmice Ezequiel Garay je nakon kornera doveo Šišmiše u vodstvo, a Michy Batshuayi mogao je povisiti na 2:0, no u šestoj minuti pucao je zamalo pored gola. Kondogbia je minutu kasnije također pucao pored gola, a Guedes je morao izaći iz igre zbog ozljede koljena već u 12. minuti. Nastavila je Valencia s pritiskom pa je u 13. minuti Ter Stegen morao obraniti udarac Batshuayia, da bi prvi udarac Katalonci uputili tek u 21. minuti kada je Neto obranio Messijev udarac.

U 22. minuti Gaya je srušio Luisa Suareza u kaznenom prostoru, a sudac ponovno nije htio koristiti VAR da vidi da je riječ o čistom kaznenom udarcu, no zato je samo minutu kasnije Messi napravio dvostruko proigravanje s Luisitom i pritom poslao loptu kroz noge Kondogbiji te odličnim udarcem iz prve izjednačio.

Nakon dugo vremena Blaugranine dominacije Valencia je izašla u kontru, no Gaya je pucao pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1. Cheryshev je otvorio nastavak udarcem preko gola, a u 50. minuti Neto je obranio udarac Coutinha.

Messi je u 55. minuti također pucao ravno u Neta, a uslijedila su dva neprecizna pokušaja Pareja i Gameira. U 72. minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a isti igrač deset minuta prije kraja pogodio je vanjski dio mreže.

Ernesto Valverde svoju prvu zamjenu napravio je tek u 84. minuti kada je uveo Dembelea, a zatim i Rafinhu četiri minute kasnije, no bilo je prekasno i ostalo je 1:1.

Valencia (4-4-2)

Neto – Piccini, Garay (2.), Gabriel, Gaya – Guedes (Cheryshev 12′), Kondogbia (Coquelin 79′), Parejo, Soler – Gameiro (Rodrigo 67′), Batshuayi

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur (Rafinha 88′) – Coutinho (Dembele 84′), Suarez, Messi (23.)

Vrijedi spomenuti kako su u ranije odigranim utakmicama Espanyol i Sevilla s 3:1, odnosno 2:1 pobijedili Villarreal i Celtu, čime su skočili na peto, odnosno prvo mjesto.