[VIDEO] Serie A: Badelj i Rog strijelci, Kalinić debitirao u pobjedi Milana

Nastavlja se odličan vikend hrvatskih nogometaša u ligama petice, a večeras su se u drugom kolu talijanske Serie A u strijelce upisala dva hrvatska igrača. Marko Rog je potvrdio pobjedu Napolija, dok je Milan Badelj postigao jedini pogodak u domaćem porazu Fiorentine.

Napoli je na svom San Paolu dočekao neugodnu Atalantu, a gosti su poveli u 12. minuti golom Cristantea. Vodstvom Atalante se otišlo na poluvrijeme, no u nastavku uraganski preokret Napolija započinje Zielinski, da bi Mertens u svega pet minuta razmaka doveo Napoli u vodstvo. U 74. minuti Rog ulazi umjesto strijelca Zielinskog, a hrvatski reprezentativac se pokazuje kao odličan odabir trenera Sarrija, te u 87. minuti Rog postavlja konačnih 3:1. Rogu je ovo prvi gol u talijanskoj ligi, a hrvatski reprezentativac je lijepo poentirao nakon brze akcije Napolija i asistencije Mertensa.

Fiorentina je nakon uvodnog poraza od Intera doživila novi neuspjeh. Na Artemio Franchiju su Viole poražene od Sampdorije 1:2, a golove za goste su u prvom poluvremenu postigli Caprari i Quagliarela. U nastavku susreta Milan Badelj u 50. minuti postiže gol za Fiorentinu, no pokazalo se da je to bio samo utješni gol za domaćine koji su vrlo loše krenuli u novu sezonu.

Milan je na San Siru dočekao Cagliari, a u prilično nervoznoj utakmici su domaćini uspjeli pobijediti s 2:1. Milan je već u 10. minuti u vodstvo doveo Patrick Cutrone, tinejdžerska senzacija Milana koje je drugo kolo zaredom strijelac za crveno-crne. Joao Pedro izjednačuje rezultat u 56. minuti, a pobjedu Milanu donosi Suso predivnim slobodnjakom u 70. minuti. Dodajmo još kako je Nikola Kalinić debitirao za Milan, a u igru je ušao u 78. minuti na opće oduševljenje navijača Milana. Gotovo istovremeno je u igru ušao i Duje Čop, koji nije uspio spasiti barem bod za goste sa Sardinije.

U ostalim večerašnjim susretima Crotone i Verona su odigrali bez golova, SPAL i Torino su pred domaćim navijačima pobijedili Udinese, odnosno Sassuolo, dok je Lazio ostvario vrijednu gostujuću pobjedu u susretu s Chievom.