[VIDEO] SP 2018: Kolumbija deklasirala Poljsku, iz tri udarca u okvir zabila tri gola!

Poljaci ispadaju sa Svjetskog prvenstva.

Posljednja utakmica 11. dana, a ujedno i drugog kruga natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji bila je ona između Poljske i Kolumbije, a Kolumbijci su uvjerljivom, 3:0 pobjedom izbacili Poljsku s Mundijala.

Gledali smo jako čvrst dvoboj, čemu svjedoči podatak da je u prvih sedam minuta čak tri puta morala biti ukazivana pomoć. Do 25. minute vidjeli smo četiri poljska kornera i jedan kolumbijski, a osim nekoliko blokiranih udaraca s obje strane, u 32. minuti Aguilar se ozlijedio pa ga je morao zamijeniti Mateus Uribe.

U 35. minuti Cuadradov udarac otišao je daleko pored gola, a pet minuta kasnije iz prvog udarca na utakmici uopće, pao je pogodak. Nakon kombinacije Cuadrada i Jamesa iz kornera, vezni igrač Bayerna je centrirao, a Yerry Mina glavom zabio za prednost Kolumbijaca od 1:0.

Nastavak su otvorili Quintero, Falcao i Cuadrado udarcima preko gola, a onda je Robert Lewandowski došao do ogromne prilike, no Ospina je obranio njegov udarac s osam metara. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 70. minuti. U svom 75. nastupu za reprezentaciju Radamel Falcao izbjegao je zaleđe i primio odličnu, pravovremenu loptu od Quintera te svojim 30 pogotkom za Kolumbiju povisio na 2:0 i postao najbolji strijelac Kolumbije u povijesti.

No, ni tu nije bilo kraja poljskim mukama. James Rodriguez fenomenalnom loptom pronašao je Cuadrada, koji 15 minuta prije kraja izlazi sam pred Szczesnog i postavlja konačnih 3:0. Tako su Kolumbijci iz tri udarca u okvir na utakmici došli do tri pogotka, a Poljska je u posljednjih deset utakmica Mundijala upisala i osmi poraz te za prolaz grupne faze ne zna još od daleke 1986. godine.

James Rodriguez također je danas ušao u povijest. Naime, asistencijom kod pogotka za 3:0, James je postao jedini igrač koji je na prošla dva Mundijala imao najviše pogodaka (6) i najviše asistencija (4), a ujedno je postao i četvrti nogometaš u povijesti SP-a, koji je imao više barem dvije asistencije na dva Mundijala, nakon Pierre Litbarskog, Bastiana Schweinsteigera Davida Beckhama.