[VIDEO] SP Hokej: Česi iznenadili Olimpijske prvake, SAD tek nakon produžetka slomile Latviju

Još jedno uzbudljivo kolo je iza nas.

Sedmo kolo na Svjetskom hokejaškom prvenstvu je iza nas, a vidjeli smo poprilično zanimljive rezultate.

U skupini A Slovačka je s 3:1 bila bolja od Francuske. Bondra i Buc doveli su Slovake u vodstvo, Claireaux je uspio smanjiti, no Čajkovsky deset sekundi prije kraja potvrđuje pobjedu Slovačke.

Najveće iznenađenje priredila je Češka, koja je sa 4:3 nakon produžetka pobijedila Olimpijske prvake Ruse, nanijevši im tako prvi poraz. Ujedno, to su bili i prvi primljeni golovi Rusa na ovom prvenstvu. Poveli su preko Nesterova već u 71. sekundi, no Krejči i Jaškin preokrenuli su rezultat. Grigorenko je izjednačio, Pastrnak vratio vodstvo Česima, a Barbanov ponovno izjednačio na 3:3 u 26. minuti utakmice. Ostatak je protekao bez pogodaka, a susret je u produžetku svojim drugim golom riješio Pastrnak.

SAD su u skupini B tek nakon produžetka srušile Latviju. Povele su golom Kreidera, no Balinskis i Džerins preokrenuli su rezultat. U 38. minuti White je odveo susret u produžetak, u kojemu je Atkinson nakon samo 83 sekunde donio pobjedu Amerima.

Kanada je, očekivano, s 5:0 deklasirala Norvešku. Hat-trick je postigao McDavid, a Horvat je pridodao dva pogotka.