[VIDEO] SP Kvalifikacije: Hat-trickovi Lukakua i Meuniera, Cipar nakon preokreta srušio BiH!

Diljem svijeta igraju se kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a izuzetak nije ni Europa. U skupini H večeras su odigrane tri utakmice sedmog kola, u kojima smo vidjeli velike senzacije.

Belgija je očekivano deklasirala Gibraltar, završilo je 9:0, iako je Witsel u 40. minuti dobio izravni crveni karton. U 16. minuti Dries Mertens kroz noge golmana zabio je za 1:0, a dvije minute kasnije asistirao je Meunieru, koji je povisio na 2:0. U 21. minuti Meunier je upisao asistenciju, a Romelu Lukaku glavom zabio za 3:0, prije nego je Witsel škaricama nakon centaršuta Mertensa povisio na 4:0. Meunier je došao do svoje druge asistencije u 38. minuti, a Lukaku iz zaleđa povisio na 5:0, a samo dvije minute kasnije Witsel je oštrim prekršajem zaradio direktan crveni karton. U listu strijelaca upisao se i Eden Hazard, koji je u 45. minuti petom zabio za 6:0 iz još jednog zaleđa, a Meunier je upisao svoj hat-trick asistencija. Meunier je na asistenciju Hazarda u 61. minuti zabio za 7:0, a isti igrač iskoristio je De Bruyneov centaršut šest minuta kasnije i došao do svog hat-tricka. Konačnih 9:0 postavio je Lukaku iz kaznenog udarca šest minuta prije kraja.

BiH je nakon velikog preokreta poražena od Cipra 3:2. U 33. minuti korner je izveo Miralem Pjanić, a Sunjić je zabio za 1:0, da bi samo 11 minuta kasnije odličnom loptom Kolašinac pronašao Višću, koji je iz mrtvog kuta povisio na 2:0. Činilo se kako će naši susjedi upisati sigurnu pobjedu, no prvo je Christofi u 65. minuti nakon odlične lopte Labana poluvolejom smanjio na 2:1, da bi samo dvije minute kasnije Laban nakon centaršuta Sotirioua odličnim volejom izjednačio. Sotiriou je u 76. minuti iskoristio prizemni centaršut Demetrioua i postavio konačnih 3:2.

Grčka nije iskoristila kiks BiH i samo je remizirala protiv Estonije bez pogodaka, no ovime se odvojila na dva boda prednosti ispred susjeda.

Europske kvalifikacije za SP 2018., sedmo kolo, skupina H:

Belgija 9:0 Gibraltar (Mertens 16., Meunier 18., 61., 67., Lukaku 21., 38., 84. – 11m, Witsel 27., Hazard 45.)

Grčka 0:0 Estonija

Cipar 3:2 BiH (Christofi 65., Laban 67., Sotiriou 76. / 33. Sunjić, 44. Višća)