[VIDEO] U15: U odličnoj utakmici Dinamo osvojio kup

Dinamovi mladići bili su bolji od Hajdukovih sa 2:0.

Samo dan prije velikog finala u Vinkovcima, u obližnjem Ivankovu igra se završnica kupa za mlađe kategorije. U prvom finalu kod starijih pionira susreli su Dinamo i Hajduk. U vrlo dobroj utakmici vidjeli smo dva pogotka, nekoliko promašenih prilika te promašeni kazneni udarac. Nakon 70 minuta borbe, izabranici Joze Bandića osvojili su kup nakon pobjede nad Hajdukom (2:0).

Dinamovi klinci u vodstvo su došli već u drugoj minuti nakon greške obrane Hajduka. Za 1:0 poentirao je napadač koji je ove sezone postigao 57 pogodaka, Bartol Barišić.

U prvom dijelu obje momčadi imali su dobre prilike, ali dvije najizglednije promašio je igrač Hajduka, Krolo. Prvo je promašio izglednu situaciju kad je išao sam na vratara Dinama, da bi mu nekoliko minuta kasnije vratar Dinama Zadro obranio kazneni udarac.

U trećoj minuti na 2:0 povećava Viktor Kanižaj bombom sa 20 metara od gola Hajduka.

Obje momčadi zaslužile su pohvale na dobroj igri. Čestitke Dinamo, koji u kup natjecanju nije primio niti jedan pogodak.

Dinamo (4-3-3): Zadro – Ivančin (od 70+1. Evačić), D. Braun, Škeva (od 66. Mizić), Brekalo – Duvnjak, Novak-Stanko, I. Šaranić (od 63. Rozić) – Kanižaj, Barišić (od 70+1. Razum), Crnac (od 63. M. Baturina). Trener: Jozo Bandić.

Hajduk (4-3-3): Silić – Vukman, Pelivan, Bradarić, Dominić (od 45. Letaj) – Ćubelić, Krolo, Brkljača (od 45. Žulić) – Posinković (od 52. M. Petrović), Mihovilović, L. Petrović. Trener: Jure Srzić.