[VIDEO]Asian Cup: Iran i Irak u osmini finala

Iranu za prvo mjesto u posljednjem kolu odgovara remi.

Iran i Irak upisali su pobjede od 2:0, odnosno 3:0 i osigurali prolaz u skupini D. Obje momčadi su ostvarile dvije pobjede u prva dva kola, pa će u posljednjem međusobnom sučeljavanju odlučiti o prvom mjestu. Iran je u prednosti zbog bolje gol razlike, pa mu odgovara neriješen rezultat.

Vijetnam – Iran 0:2 (0:1)

Iran je poveo u 38. minuti nakon krasne akcije po desnoj strani koju je nakon centaršuta Ghoddosa glavom završio Sardar Azmoun. Azmoun je u 69. minuti zabio i drugi gol, nakon što se lijepo riješio dva čuvara i prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca precizno pospremio loptu u mrežu.

Jemen – Irak 0:3 (0:2)

Irak je poveo u 11. minuti kada je mladi Ali Muhanad ukrao loptu na protivničkoj polovici, provozao obranu Jemena i poslao loptu u bliži kut. Devet minuta kasnije Bashar Rasan je uz pomoć bloka prevario vratara Al Sowadija, a u sudačkoj nadoknadi je Ali Abbas završio snažnim udarcem pod gredu lijepu akciju za konačnih 3:0.