Vrijednosnice s +24 u četvrtfinale Alpe Adria Cupa

Škrljevo je također u četvrtfinalu Alpe Adria Cupa.

Fantastičan debi na klupi Brokera imao je novi trener Danijel Kujundžić koji je jučer preuzeo momčad Vrijednosnica Osijek, a već danas ostvario plasman u četvrtfinale Alpe Adria Cupa.

Vrijednosnice Osijek – Hopsi Polzela 110:86 (29:23, 19:27, 33:19, 29:17)

Vrijednosnice su u maloj dvorani Gradskog vrta u posljednjem šestom kolu dočekali slovensku Hopsi Polzelu i savladali je rezultatom 110:86. Brokerima je trebala pobjeda za prolazak, a po mogućnosti bilo je poželjno pobjediti sa tri ili više razlike za osvajanje prvog mjesta u skupini.

Nakon što se na poluvrijeme otišlo sa dva razlike prednosti za goste, Žuti su u trećoj četvrtini zabili 33 koša i odvojili se na +12, a u posljednjoj su protivnika potugli do nogu.

Ozren Pavlović zabio je 20 koševa, Frank Sanogo 17 uz pet pogođenih trica, Ante Gospić 16, Mate Mandić 15, a Mario Ihring zabio je 12 uz čak 17 asistencija.

Osim Vrijednosnica, playoff su osigurali iz grupe A Komend (Mađarska) i Levice (Slovačka), iz grupe C Zalakeramia (Mađarska) i Škrljevo (Hrvatska), iz grupe D Gliwice (Poljska) i Usti nad Labem (Češka) te iz B grupe uz Osječane USK Prag (Češka).