Vujević i Prekl donijeli medalje sa prvog dvoranskog prvenstva Mediterana do 23 godine

10 hrvatskih atletičara je putovalo na prvenstvo, ali Prebeg se nije natjecao zbog ozljede.

Prvo dvoransko prvenstvo Mediterana do 23 godine održano je proteklog vikenda u francuskom Miramasu gdje je nastupilo i devet naših predstavnika, a osvojene su dvije medalje.

Srebrnu medalju u skoku u dalj osvojio je Ivan Vujević sa svojim apsolutnim osobnim rekordom 7,84 m koji je skočio u prvom pokušaju. Bolji od njega bio je samo Grk Miltiadis Tentoglou koji je skočio 7,99 m.

Drugu našu medalju, brončanu, osvojio je Dario Prekl u skoku s motkom preskočivši 5,15 m. S ovim skokom Dario je izjednačio svoj apsolutni osobni rekord. Bolji od njega bili su Grk Emmanouil Karalis s prskočenih 5,55 m te Francuz Thibaut Collet koji je skočio 5,45 m za drugo mjesto.

David Šalamon je bio peti u finalu 400 m sa 48,85 (u jutarnjim kvalifikacijama 48,57), Filip Svalina je bio 10. na 1500 m sa 3:59,34, a Sven Prebeg nije nastupio na 60 m prepone zbog ozljede na zagrijavanju.

Sara Aščić je bila peta u skoku u vis s preskočenih 1,73 m, a Marija Ivanković također peta u troskoku sa svojim apsolutnim osobnim rekordom 12,31 m. Sedma mjesta osvojili su Luana Bobanović u finalu na 60 m sa 7,89 ( u kvalifikacijama 7,90). Tajana Židov na 800 m sa 2:14,47, te Katarina Vukančić na 1500 m sa 4:35,45.