Wales fantastičnom igrom protiv Rusije do prvog mjesta skupine

Poznat je rasplet skupine B. Nakon što su odigrana tri kola ove skupine Wales je prvi sa 6 bodova, Engleska druga s 5, Slovačka treća s 4 boda, dok je zadnja Rusija sa samo 1 bodom .

U utakmici Slovačka- Engleska, Englezi su bili dominatniji i diktirali su tempo igre. Slovaci su se orijentirali na obranu i prepustili su loptu protivniku.Usprkos terenskoj dominaciji Engleska u prvih 45 minuta nije uspjela pronaći put do slovačke mreže. Prvi put Englezi su zaprijetili u 9. minuti kada je Vardy glavom spustio loptu u srce kaznenog prostora, ali Sturridge nije uspio doći do lopte. Nova prijetnja dogodila se i u 18.minuti  Vardy  je dobro utrčao u šesnaesterac na centaršut i pucao, ali je golman to fantastično obranio. Dokraja prvo poluvremena još jedna neiskorištena prilika Engleske u 33.minuti Lallan snažno puca sa 10-ak metara nakon prodora Clynea, no Kozačik je uhvatio loptu.

U drugom  poluvremenu u 54.minuti  Kozačik odlično brani pokušaj Clynea koji si je oslobodio malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu u desnu stranu gola. Minutu kasnije nova akcija Slovačke Weiss je bio u sjajnoj šansi u petercu i pucao u donji lijevi kut, ali  Hart to fantastično rješava.

U utakmici koja je bila sve samo ne atraktivna, izgledalo je kako oba sastava samo čekaju kraj jer neriješen rezultat i jednima i drugima osigurava prolazak dalje.

SLOVAČKA – ENGLESKA 0:0

SLOVAČKA (4-5-1):Kozačik; Pekarik, Škrtel, Durica, Hubočan; Mak, Kucka, Pečovsky (67.minuti Gyomber),Hamsik,Weiss (78.minuti Škriniar); Duda (57.minuti Švento)

Izbornik: Kozak

ENGLESKA (4-3-3): Hart; Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand; Henderson, Dier, Wilshere (56.minutiRooney);   Lallana(60.minuti Alli),Vardy,  Sturridge(76. minuti Kane)

Izbornik: Hodgson

Saint-Etienne Stade Geoffroy-Guichard Gledatelja: 42.000 Sudac Velasco C. (Esp):

Žuti kartoni:  Pecovsky(24. minuta), Bertrand (52.minuta)

Druga  utakmica Rusija – Wales  je utakmica koja je  bila puna akcije i uzbudljivih trenutaka. Strategija ruske momčadi je   bila što više držati loptu u svom posjedu i pritiskati protivnika bez gubljenja lopte, dok je Wales bacio fokus na obranu te čekao priliku  za kontranapad. Prvi gol pada već u 11.minuti susreta. Joe Allen je asistirao, a Aaron Ramsey je sjajno potkopao loptu i zabio. Ne čeka se dugo na drugi gol koji stiže već u 20.minuti, a  za 2:0 pogađa  Taylor nakon pasa u šesnaesterac.  Zadnji gol susreta dogodio se u 67.minuti kad Bale prima loptu i smireno zabija u donji desni kut za konačnih 3:0.

RUSIJA -WALES 0:3

Strijelci:  0:3 Ramsey (11.minuti), Taylor (20.minuti), Bale(67.minuti)

RUSIJA (4-2-3-1): Akinfeev; Smolnikov, Berezutski (46. minuti    A.Berezutski), Ignashevich, Kombarov,Mamaev, Glushakov,  Smolov (70.minuti Samedov) , Shirokov (52. minuti Golovin),Kokorin; Dzyuba

Izbornik: Slutski

WALES (3-5-2): Hennessey; Gunter, Chester,Williams, Davies, Taylor, Allen (74.minuti Allen), Ledley, Ramsey,Bale;Vokes.

Izbornik: Coleman

Toulouse Stadium Municipal  Gledatelja: 33.000 Sudac: Eriksson J. (Swe)

Žuti kartoni: Vokes (16.minuta), Mamaev (64.minuta)