WTA Rabat: Jana Fett poražena od Ajle Tomljanović

Australka hrvatskih korijena bila je prejaka.

112. tenisačica WTA ljestvice, Hrvatica Jana Fett, poražena je od 96. tenisačice svijeta Ajle Tomljanović. Australka hrvatskih korijena nakon preokreta pobijedila je s 3:6, 6:3 i 6:3 nakon dva sata i 14 minuta igre.

Nakon uvodnog razmjenjivanja breakova, ključni trenutak prvog seta bio je kod rezultata 4:3 kada Jana radi break i mirno privodi set kraju. U drugom setu Ajla je ubrzo došla do 3:0 prednosti i uvela meč u odlučujući treći set.

U njemu smo gledali pravu dramu. Nakon što je Ajla povela 4:1, Jana se vratila breakom. Re-breakom Ajla ponovno dolazi do osjetnijih 5:2, no još jednim re-breakom Fett se vraća na 5:3. Međutim, novim re-breakom i četvrtom meč loptom Tomljanović prolazi u polufinale.