Zubčić u Adelbodenu osvojio nove bodove, ali u drugoj vožnji pokvario plasman

Zubčić je napravio pogrešku u drugoj vožnji koja ga je koštala desetak pozicija.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je 26. mjesto na veleslalomu koji se vozio u švicarskom Adelbodenu. Odličan rezultat iz prve vožnje pokvario je u drugoj, no bitno je da su novi bodovi upisani.

Zubčić je bio 18. poslije prvog laufa sa 2,20 sekundi zaostatka za vodećim Henrikom Kristoffersenom, a u drugoj vožnji je ostvario tek 26. vrijeme i na kraju se plasirao na isto mjesto sa 5,58 sekundi zaostatka.

Vodeći iz prve vožnje Kristoffersen pogriješio je pa se morao zadovoljiti drugim mjestom, a najbolji skijaš današnjice Marcel Hirscher iskoristio je tu pogrešku i još jednom slavio. Treće mjesto na postolju pripralo je Francuzu Thomasu Fanari.

Elias Kolega nije izborio drugu vožnju, utrku je završio kao 57. sa 7 sekundi zaostatka.