Zvezda šokirala prvaka Europe, Real na pragu eliminacije

Real je pred ispadanjem poslije neočekivanog poraza u Beogradu...

U sedmome kolu skupine A košarkaške Eurolige madridski Real poražen je od Crvene zvezde u Beogradu te se doveo tako u poprilično neugodnu situaciju, koja bi vrlo lako mogla rezultirati i opraštanjem aktualnog prvaka Europe od natjecanja u elitnom klupskom natjecanju već poslije razigravanja po skupinama.

Zvezdaši su Madriđanima nanijeli peti poraz, bolji su bili konačnim rezultatom 94:88, a najefikasniji bio je Nijemac Maik Zirbes (26 koševa). U pobjedničkom sastavu odličan je s 24 ubačaja bio i Quincy Miller, dok su za Realovce po 16 poena postigli Sergio Rodriguez i Gustavo Ayon.

Plasman u Top 16 izborit će četiri prvoplasirana sastava iz svake od skupina, a kraljevi su trenutačno posljednji s tri pobjede i četiri poraza. Prolaz je izborio turski Fenrbahče sa šest trijumfa, a isti omjer pobjeda i poraza (3:4) imaju Zvezda, Bayern i Strasbourg.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper u pobjedi Lokomotiva nad Žalgirisom u Kubanu na parketu je proveo 12 minuta te postigao dva poena, uz pet skokova, dok je Leon Radošević za 17 minuta postigao šest koševa i dva skoka u gostujućem trijumfu Brose Basketsa nad Darussafakom. Dinamo Sassari poražen je od ponajbolje europske momčadi, moskovskog CSKA-a u gostima, a Rok Stipčević igrao je 21 minutu te je učinku pridodao četiri koša, tri skoka i dvije asistencije.

Top 16 Eurolige prije posljednjeg su kola osigurali još i Lokomotiv, Olympiakos, Barcelona, CSKA, Unicaja i Brose Baskets.